top of page

Зима разом — зустрічі з ньюйоркцями

У січні 2022 року відбувся проєкт Нью-йоркського літературного фестивалю «Зима разом: зустрічі з ньюйоркцями» — освітня подорож до Києва та Львова, в якій взяли участь переможниці першого конкурсу есеїв від NЛФ «У пошуку справжніх історій».



«Нью-йоркський літературний фестиваль — це про те, що ми не боїмося по-справжньому жити в час війни. Про те, що поруч із лінією фронту може бути не лише розважальний формат — теж, звісно, необхідний як форма підтримки людей, військових і цивільних. Поруч із лінією фронту можуть бути інтелектуальні дискусії, читання та лекції, які породжують нові сенси — не лише своїм змістом, а й самим тим фактом, що виникають саме там, саме з тими, хто на лінії.

А решта України має бачити справжню Донеччину, не стереотипне зображення шахтаря з чорним обличчям, а, наприклад, скрипальок із Торецька. Ось тепер, у січні, робимо захід у центрі Львова за участі підлітків з смт Нью-Йорк — переможниць нашого конкурсу есе У пошуку справжніх історій. Школярки з Донеччини читатимуть свої есе про Нью-Йорк і війну в культовій Дзизі, поруч із найкращими українськими поет(к)ами та музикант(к)ами. Маємо чути своїх, не вигаданий конструкт Донбас без обличчя, а конкретні живі голоси. Бути разом», — згадувала про проєкт засновниця фестивалю, письменниця Вікторія Амеліна.


Зустріч ньюйоркців на вокзалі у Києві

Освітня подорож розпочалася сніданком у київському закладі URBAN 500, де ньюйоркців зустріла співзасновниця проєкту Марина Саєнко. Вона ж розповіла підліткам історію заснування популярного серед найактивнішої частини Києва місця. Продовжився день екскурсією Києвом Терещенків і Ханенків від радіоведучої та поетки Олени Гусейнової. Екскурсійний маршрут обрали нестандартний, адже метою подорожі було показати Київ та Львів такими, яким його бачать не туристи, а журналісти, письменники, митці, бізнесмени та громадські діячі, які живуть тут давно. Також підлітки побували у Мистецькому Арсеналі на екскурсії “Футуромарення”, а також на реконструкції Сокиринського вертепу 1774 року від Мистецького Арсеналу та Країни Мрій, відвідали Українське радіо, поспілкувалися з журналістом Радіо Свобода Олександром Демченком, дитячою письменницею та журналісткою Громадського Радіо Олею Русіною, головою комунікацій Мистецького Арсеналу Тетяною Пушновою та іншими. Анатолій Табаченко провів для ньюйоркців екскурсію Українським Радіо.



Подорож продовжилася у Львові. Талановиті школярки мали змогу побачити зимовий Львів, а головне – неформально поспілкуватися з успішними людьми, які реалізували себе в Україні. Зокрема, з дітьми зустрілися головна редакторка “Видавництва Старого Лева Мар'яна Савка; актор театру і кіно Олег Онещак; письменники та письменниці Галина Крук, Наталка Сняданко, Остап Сливинський, Катерина Міхаліцина, Ірина Старовойт; співзасновниця IT-компанії EdPro Наталя Табачин, директор Школи Вільних і Небайдужих Олесь Пограничний, проректор УКУ Олег Яськів та старший віцепрезидент компанії SoftServe Олександр Амелін.


«П'ятеро переможниць, яких скоро можна буде зустріти в театрах та музеях Львова, дуже різні, але більшість з них найбільше цікавляться літературою та мистецтвом. Як свій майбутній фах вони розглядають журналістику та психологію і ще ніколи не бували у Львові. Двоє з дівчат народилися в Донецьку, але після окупації переселилися на український бік – до смт Нью-Йорк за кілька кілометрів від лінії розмежування. Наймолодшим учасницям 13 років, а це означає, що фактично все своє свідоме життя вони прожили поруч з лінією фронту», — згадувала Вікторія.



13 січня про враження дітей від Львова можна було почути в “Дзизі під час камерного вечора за участі відомих поеток і поетів, контрабасиста Марка Токара та гурту “Три кроки в ніч, який підготував композиції на вірші Лесі Українки. Голоси дітей також прозвучали на Українському радіо, Громадському Радіо та Радіо Свобода.






Пов'язані пости

Дивитися всі

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page